PROTOURA

Lufthansa Flight Training

Najczęściej zadawane pytania

Czy są jakieś przeciwskazania dla lotu symulatorem?

Należy mieć ukończone 16 lat i być w ogólnie dobrej kondycji zdrowotnej. Badania lekarskie jakim poddawani są zawodowi piloci nie są konieczne.

 

Czy muszę mieć jakiekolwiek doświadczenie w lataniu?

Nie. W trakcie prezentacji multimedialnej, która odbywa się przed lotem zapoznamy Cię z podstawami latania i podstawowymi manewrami. Choć oczywiście nie zaszkodzi jeśli znasz jakiekolwiek podstawy czy specyfikę samolotu, którym zamierzasz odbyć lot.

 

Jaki typ samlotu - symulatora wybrać?

Po pierwsze, wybierz dogodną dla Ciebie lokalizację - Berlin lub Frankfurt. Następnie, zdecyduj czy wolisz używać tradycyjnego steru jak w Boeingu B737 czy boczego drążka sterowego (side-stick), który występuje w Airbusach. Oraz rzecz jasna wielkość samolotu - olbrzymim A380 lata się zdecydowanie inaczej niż turbośmigłowym Dash 8.

 

W jakich językach prowadzony jest instruktaż?

Polskim, angielskim lub niemieckim.

 

Jak zoraganizować, zarezerwować lot?

Skontaktuj się z nami i podaj jaka data Cię interesuje oraz typ symulatora. Jeśli termin jest zajęty (loty rekreacyjne odbywają się w terminach nie zarezerwowanych przez zawodowych pilotów) zaoferujemy Ci alternatywną datę czy samolot. Jeśli chcesz sprezentować komuś lot symulatorem, istnieje możliwość zakupienia lotu bez wcześniejszego określania jego daty i godziny - tak aby obdarowany mógł sam zdecydować kiedy zrealizuje swój upominek.

Loty odbywają się 7 dni w tygodniu i z reguły najwięcej wolnych terminów mamy w weekendy.

 

Jakie są dostępne formy płatności?

Akceptowalną przez nas formą płatności jest opłata przelewem z góry na podstawie wystawionej przez nas faktury VAT. Fakturę wystawiamy dopiero po uzgodnieniu wszelkich niezbędnych szczegółów Twojej rezerwacji, takich program, data, godzina lotu oraz typ symulatora.

 

Czy mogę zabrać osobę towarzyszącą?

To zależy od wybranego Programu lotu. W Programie Podstawowym oraz Programie Dla Dwojga dodatkowe miejsce dla obserwatora kosztuje 40 €. Należy mieć jednak na uwadze, że maksymalnie do kokpitu mogą wejść 4 osoby + instruktor, zatem ilość miejsc jest ograniczona.

 

Czy w trakcie lotu da się odczuć, że jestem w symulatorze, a nie prawdziwym samolocie?

To z pewnością nie będzie takie proste. Kokpit pod każdym względem jest odwzorowaniem kabiny prawdziwego samolotu - najmniejsze przełączniki i instrumenty są identyczne jak w oryginale. Podobnie jak miasta, samochody lotnisko czy załoga poruszająca się po jego płycie - wszystko to widać za "oknami" symulatora. Drobne pociągnięcie drażka i nos kadłuba unosi się do góry, a ty doświadczasz przyjemnego wgniatania w fotel.

 

Czy rezerwacji lotu w Lufthansa Flight Training mogę dokonać w innych miejscach?

Jedynie za pośrednictwem tej strony bądź firm z nami współpracujących. ProFlight GmbH jest spółką należącą do Lufthansa Flight Training oraz firmy PRO TOURA zajmującej się sprzedażą lotów rekreacyjnych.

 

Gdzie poza ProFlight mogę odbyć lot symulatorem?

Istnieją firmy oferujące tańsze loty, lecz z reguły dysponują one urządzeniami starszymi bądź niezapewniającymi tak realistycznych wrażeń. Jesteśmy jedną z nielicznych firm oferujących rekreacyjne loty symulatorami "full-motion".

 

Dlaczego Lufthansa Flight Training wydaje 15 milonów dolarów na każdy symulator?

Nasi piloci pracujący w liniach lotniczych Lufthansa muszą pogłębiać swoją wiedzę, rozszerzać umiejętności i przygotowywać się do sytuacji, których nie da się przetrenować w prawdziwym samolocie: awaria silnika, pożar na pokładzie czy ekstremalne warunki pogodowe. Regularne przeprowadzanie takich lotów jest wymogiem stawianym pilotom przez linie Lufthansa.