PROTOURA

Lufthansa Flight Training

Nasza oferta

Kokpit Airbus A320Zapewniamy wyjątkowe przeżycia, których z pewnością doświadczysz podczas lotu wybranym przez siebie symulatorem. Nie musisz przy tym posiadać jakiegokolwiek doświadczenia czy szkolenia w zakresie latania - wszyscy nasi instruktorzy są zawodowymi pilotami i dostarczą Ci wszelkich niezbędnych informacji. Dlatego też naszą ofertę kierujemy nie tylko do adeptów lotnictwa, lecz przede wszystkim do osób pragnących sprawić sobie lub komuś bliskiemu wyjątkowy prezent. Pracujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a loty odbywają się zawsze w stałych przedziałach czasowych. Znajdziemy więc bez wątpienia dogodny dla Ciebie termin lotu.

UWAGA! W ramach każdego programu lotu przewidziane są:

  • prezentacja wyjaśniająca niezbędne podstawy z zakresu aerodynamiki,
  • zapoznanie z kokpitem wybranego symulatora i układem przyrządów,
  • wprowadzenie do podstaw sterowania samolotem,
  • przeszkolenie w zakresie procedur związanych ze startem i lądowaniem,
  • 60 minut niezapomnianego lotu symulatorem,
  • wręczenie certyfikatu ukończenia lotu wraz z Twoją fotografią za sterami symulatora.

Wszyscy nasi instruktorzy są doświadczonymi pilotami w liniach lotniczych takich jak Lufthansa, CondorAustrian Airlines i przez cały czas służą Ci pomocą.
Choć oczywiście nie polecą za Ciebie - TO TWOJE ZADANIE! 

Kokpit Airbus A320

Program Podstawowy

Lot symulatorem w programie podstawowym trwa jedną godzinę i odbywasz go wraz z dwoma innym, dobranymi przez nas uczestnikami. W jego trakcie wcielisz się w role pierwszego pilota, drugiego pilota oraz obserwatora i na odegranie każdej z tych ról masz po 20 minut. Otrzymujesz zatem niepowtarzalną szansę by:

  • być pierwszym pilotem i odpowiadać za start, lądowanie i sterowanie symulatorem w powietrzu (20 minut),
  • jako drugi pilot pomagać pierwszemu i odpowiadać za wysuwanie i chowanie klap, podwozia, pracę silników oraz nawigację (20 minut),
  • usiąść na fotelu obserwatora, tuż za pilotami i na spokojnie, z boku, przyjrzeć się ich pracy oraz czerpać przyjmność z lotu (20 minut).

Symulator

Język

Cena*

Airbus A320 polski, angielski, niemiecki 999 zł (240 €) / osobę
Boeing 737 polski, angielski, niemiecki 999 zł (240 €) / osobę
Airbus A380 ** angielski, niemiecki 1650 (399 €) / osobę

* Ceny podane w PLN są orientacyjne. Obowiązują ceny podane w Euro.
**
  Lot symulatorem Airbus A380 wyłącznie w Lufthansa LFTC we Frankfurcie.

 

Kokpit Airbus A320

Program Dla Dwojga

Program Dla Dwojga przewidziany jest dla 2 uczestników. Jest to bardziej przystępna cenowo opcja dla osób, które chcą zabrać ze sobą towarzysza, wspólnie pokryć koszty lotu symulatorem i jednocześnie czerpać dłuższą niż w Programie Podstawowym, przyjemność z pilotażu.

W Programie Dla Dwojga każdy z uczestników spędzi zarówno w roli pierwszego jak i drugiego pilota po 30 minut. Dodatkowe miejsce dla osoby obserwującej można wykupić za dodatkową opłatą - 40.

Symulator

Język

Cena*

Airbus A320 polski, angielski, niemiecki 2499 zł (600 €)
Boeing 737 polski, angielski, niemiecki 2499 zł (600 €)

 * Ceny podane w PLN są orientacyjne. Obowiązują ceny podane w Euro.

 

Kokpit Airbus A320

Program Team Flight

W 1-godzinnym locie Team Flight może uczestniczyć od 1 do 4 osób przy czym przynajmniej jedna osoba musi posiadać doświadczenie w pilotowaniu naszych symulatorów lub posiadać licencję pilota CPL(A). W zamian otrzymasz wraz ze znajomymi możliwość przećwiczenia bardziej skomplikowanych manewrów, procedur czy scenariuszy lotu jak na przykład: lądowanie Crosswind, Taxi to runway, Cold and Dark Cockpit, ILS, VOR, NDB, Visual Approach.

Wybór konkretnego scenariusza można oczywiście omówić przed przyjazdem do nas czy w trakcie dokonywania rezerwacji.

Symulator

Język

Cena*

Airbus A320 polski, angielski, niemiecki 2599 zł (625 €)
Boeing 737 polski, angielski, niemiecki 2599 zł (625 €)

* Ceny podane w PLN są orientacyjne. Obowiązują ceny podane w Euro.  

 

Harmonogram

Poniżej przedstawiamy przykładowy harmonogram Twojego lotu (informacje podane na niebieskim tle oznaczają czas trwania poszczególnego etapu):

StartPrzyjazd do centrum szkoleniowego - przywitanie.

20 min.Briefing - poznajesz podstawy aerodynamiki oraz awioniki.

50 min.Zapoznanie z konkretnym typem samolotu, który będziesz pilotować, instrumentami pokładowymi, procedurami związanymi ze startem i lądowaniem. Szkolenie prowadzone jest przez profesjonalnego pilota - instruktora.

10 min.Wejście do kokpitu symulatora - czas na oswojenie się z oprzyrządowaniem, dopasowanie fotela.

60 min.Okna kokpitu wyświetlają żywy i realistyczny obraz infrastruktury lotniska, okolicznych budynków i przyrody. Kołujesz do pasa startowego, zwiększasz ciąg, odrywasz się od ziemi, a Twój drugi pilot chowa podwozie. Wznosisz się w przestworza! Po osiągnięciu wysokości przelotowej ustalasz kurs, a w pełni ruchome hydrauliczne podpory zapewniają wrażenia prawdziwego lotu. Każdy członek załogi otrzymuje odpowiednie zadania, by ostatecznie jak najbezpieczniej wylądować na wybranym lotnisku.

5 min.Po wylądowaniu masz okazję przedyskutować z instruktorem przebieg lotu i podzielić się wrażeniami z resztą załogi.

KoniecWręczenie cetryfikatów z Twoim zdjęciem za sterami na pamiątkę tego wspaniałego przeżycia.